SON DAKİKA

HaberX KIBRIS

Muharrem İnce YSK’nın kararına isyan etti!

Bu haber 16 Nisan 2017 - 21:48 'de eklendi ve 862 views kez görüntülendi.
Muharrem İnce YSK’nın kararına isyan etti!

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, YSK’nın verdiği mühürsüz zarf ve pusula kararına ‘YSK üyeleri tehdit mi edilmiştir zengin mi?’ diyerek isyan etti.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, YSK’nın mühürsüz zarf ve pusulalara ilişkin verdiği karara isyan etti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Muharrem İnce, alınan kararın ‘Bu karar 298 sayılı Seçim Kanunu’na açıkça aykırıdır, hukuksuzdur ve hükümsüzdür, kaybedeceklerini anladılar, YSKya bu kararı aldırdılar!’ diyerek kanuna aykırı olduğunu söyledi. YSK kararıyla ilgili İnce, ‘YSK bu kararı hangi hukuki dayanakla ve gerekçeyle aldığını derhal açıklamak zorundadır! YSK üyeleri tehdit mi edilmiştir zengin mi? Bu referandum sadece bu kararla bile sakatlanmıştır ve Seçim Kanununa açıkça aykırı olan bu YSK kararı yok sayılmalıdır!’ diyerek tepki gösterdi.

İşte o tweetler:

1- Oy sayımı başlarken YSK üzerinde sandık kurulu mührü bulunmayan oy pusulası ve zarfların geçerli sayılmasına karar vermiştir. pic.twitter.com/Jv0jUxnauN

– Muharrem İNCE (@vekilince) 16 Nisan 2017

 

2-Bu karar 298 sayılı Seçim Kanunu’na açıkça aykırıdır, hukuksuzdur ve hükümsüzdür, kaybedeceklerini anladılar, YSKya bu kararı aldırdılar! pic.twitter.com/Dzc1JK6Ytt

– Muharrem İNCE (@vekilince) 16 Nisan 2017

 

3-YSK bu kararı hangi hukuki dayanakla ve gerekçeyle aldığını derhal açıklamak zorundadır! YSK üyeleri tehdit mi edilmiştir zengin mi?

– Muharrem İNCE (@vekilince) 16 Nisan 2017

 

4-Bu referandum sadece bu kararla bile sakatlanmıştır ve Seçim Kanununa açıkça aykırı olan bu YSK kararı yok sayılmalıdır!

– Muharrem İNCE (@vekilince) 16 Nisan 2017

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA